RODO

RODO

KLAUZULA INFORMACYJNA o przetwarzaniu danych osobowych

wraz z dokumentami potwierdzającymi powołanie Inspektora Danych Osobowych w Szkole Podstawowej w Sypniewie

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informuję, że:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie, ul. Szkolna 1, 89-422 Sypniewo, NIP 504 007 29 71, REGON 001156276.
 2. Dane do kontaktu z osobą odpowiedzialną za bezpieczeństwo informacji i ochronę danych osobowych – Inspektora Ochrony Danych Osobowych:
 • adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 • kontaktowy: 662 254 594
 1. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 pkt c oraz art. 9 ust. 2 - RODO.
 2. Dane osobowe mogą być przekazane instytucjom upoważnionym z mocy prawa oraz nie będą przekazywane do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.
 3. Dane będą przechowywane przez okres niezbędny do wypełnienia wymogów określonych w przepisach prawa.
 4. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych osobowych. Jeżeli przepisy prawne nie stanowią inaczej ma Pani/Pan również prawo do:
 • do dostępu do swoich danych
 • sprostowania (poprawiania) swoich danych,
 • usunięcia lub ograniczenia przetwarzania swoich danych,
 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 1. Posiadają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uznają, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r., zwane RODO
 2. Podanie danych osobowych jest wymagane zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2016 –Prawo Oświatowe.
 3. Dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.