Wszystkie kolory świata

Rodzice, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej wzięli udział w projekcie ”Wszystkie kolory świata” prowadzonym przez UNICEF. W  ramach akcji przygotowywali charytatywne, szmaciane laleczki przeznaczone na licytację. Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień wszystkich dzieci. Minimalna kwota darowizny wynosi 10 zł. i przeznaczona jest na zakup jednej szczepionki. Pomaganie może być przyjemne i pożyteczne. Pozytywnych emocji i wielkiego zainteresowania nie zabrakło na pierwszym kiermaszu połączonym z bożonarodzeniowym przedstawieniem 19 grudnia 2018 r. Zebrano wówczas 410 zł. Kolejna licytacja odbyła się podczas zabawy karnawałowej 5 grudnia 2019 r. organizowanej przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Sypniewie, na której zaprezentowano pięć laleczek. Uczestnicy imprezy wycenili je na 760 zł. Za najpiękniejszą z lalek przekazano darowiznę w kwocie 200 zł. Łącznie na szczytny cel zebrano 1170 zł. Wszystkim, którzy włączyli się w realizację projektu bardzo dziękujemy. Zgodnie z wierszykiem, przyświecał nam jeden cel:

Każde dobro do nas wraca…

A uszycie lalki, to niemała praca.

Kup laleczkę, spraw prezent córeczce,

Zrób dobry uczynek,

Z maskotki ucieszy się nawet synek.

Znajdziesz tam chłopca i słodką dziewczynkę,

Wystarczy dziesięć złotych, by kupić szczepionkę.

Możesz dać więcej, każdy „co łaska…”

Kolejna złotówka uratuje bobaska.