Ogórkowe wyzwanie - projekt WITAMINIKI

Dzieci poznały to warzywo pod postacią ogórka świeżego, kiszonego, a także konserwowego. W trakcie śniadania miały okazję do degustacji tego zielonego warzywa w każdej formie. Natomiast głównym daniem przyrządzonym z ogórków tego dnia była mizeria, którą prawie wszyscy ze smakiem zjedli podczas obiadu. Dużo radości sprawiło przedszkolakom przygotowanie tego dodatku zgodnie z kolejnymi etapami pracy: mycie, obieranie, krojenie, mieszanie i przyprawianie. Poznały też budowę ogórka, a także dowiedziały się, że nie powinno go zabraknąć w naszym menu ze względu na szereg jego właściwości prozdrowotnych. Na zakończenie każdy mógł pomalować ogórka Olka farbami plakatowymi, a z wykonanych prac powstała galeria artystyczna Żabek.