Aktualności

Wycieczka do Wrocławia i w Kotlinę Kłodzką

Pierwszym punktem naszej wyprawy była Panorama Racławicka. Ponad 100 metrów obrazu zrobiło wrażenie. Byliśmy również w ZOO. Najbardziej podobało nam się Afrykarium. Wieczorem dotarliśmy do hotelu i zjedliśmy obiadokolację.

Drugi dzień był bardzo intensywny. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju. Ciekawe wystawy oraz testowanie banknotów rozpaliło naszą ciekawość. Następnie przeciskaliśmy się między głazami w Rezerwacie Błędne Skały. Byliśmy także w Kudowie-Zdroju, gdzie zobaczyliśmy Kaplicę Czaszek, a także w Sanktuarium Maryjnym w Wambierzycach. Podziwialiśmy również wielki wodospad w rezerwacie przyrodniczym "Wilczki". Wieczorem wróciliśmy do hotelu na posiłek, a potem tańczyliśmy belgijkę i graliśmy w siatkówkę.

Ostatniego dnia zdobyliśmy najwyższy szczyt Gór Stołowych - Szczeliniec (919 m n.p.m.) oraz przeszliśmy trasą turystyczną. Kondycja uczestników wyprawy pozwoliła na sprawne pokonanie trasy. Po godzinie 14:00 wyruszyliśmy do Sypniewa. W drodze powrotnej zjedliśmy pyszny obiad i o 22:00 ze śpiewem na ustach dotarliśmy przed szkołę.