Gala konkursu interdyscyplinarnego

Była to już XI edycja i poświęcona została ona Mikołajowi Kopernikowi w 550. rocznicę urodzin.

Uroczystość poprowadziła i rozpoczęła witając wszystkich przybyłych gości Iwona Rostankowska – przewodnicząca komisji nr 6, następnie oddała głos zespołowi Slavic Voices – Słowiańskie Głosy, który uświetnił całą uroczystość.

Dyrektor Centrum Edukacji Młodzieży ks. Sylwester Szwajca przywitał wszystkich przybyłych, podziękował za pomoc w organizacji, pogratulował laureatom oraz przybliżył ideę konkursu. Następnie głos zabrał Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik oraz Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zbigniew Sosnowski

W tegorocznej edycji w etapie szkolnym wzięło udział 737 uczniów z 69 szkół. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 171 uczniów, w etapie wojewódzkim konkursu wzięło udział 45 uczniów, a laureatami zostało 25.

Z naszej szkoły tytuł laureata uzyskał Radosław Kabat, natomiast Łukasz Helt był finalistą. Obaj chłopcy uczęszczają do kl. 8B

Nagrody (laptopy) dla laureatów ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a wręczył je Wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. Laureaci otrzymali również zaświadczenia kuratora, które wręczył Kurator Oświaty Marek Gralik.

W gali udział wzięli: Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zbigniew Sosnowski, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik, Dyrektor Delegatury we Włocławku Barbara Kuklak, Ekonom Generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła ks. Jerzy Sosiński, Dyrektor KPCEN w Bydgoszczy Robert Preus, Dyrektor KPCEN w Toruniu Sławomir Żebrowski, Wójt Gminy Zławieś Wielka , Przewodniczący Komisji Zakładowej Geofizyka Dariusz Ludwikowski, Prezes Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Mat-Bud Jacek Rutkowski, Dyrektor Oratorium im. bł. ks. B. Markiewicza w Toruniu ks. Maksymilian Wójtowicz oraz Bogusław Ziółkowski.