Otwarcie boiska - część oficjalna

23 września 2022 r. na długo zapisze się w pamięci społeczności sypniewskiej szkoły. Tego dnia miała miejsce uroczystość z okazji otwarcia nowego boiska. Impreza połączona została z imieninami szkoły. 23 lata temu nadano bowiem szkole imię Ziemi Krajeńskiej oraz wręczono sztandar.

Podczas piątkowej uroczystości witano wielu gości:

Panią  Dyrektor biura poselskiego pani Iwony Kozłowskiej- Panią Annę Tabułę.

Pana Wicewojewodę Kujawsko-Pomorskiego Radosława Kempińskiego.

Panią wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Joannę Owczarek-Jendykiewicz

Księdza Proboszcza Andrzeja Jasińskiego.

Burmistrza Więcborka Pana Waldemara Kuszewskiego i Pana Wiceburmistrza Jacka Masztakowskiego.

Przedstawicieli Rady Gminy

Dyrektorów Szkół Podstawowych:

Panią Ilonę Sobecką-Gruszczyńską, Panią Małgorzatę Dropińską, Panią Darię Fabię-Stryszyk, Panią Urszulę Minster, Panią Krystynę Tusznio, Panią Gabrielę Panknin, Panią Iwonę Tarkę oraz Panią Dyrektor Biura Obsługi Oświaty Samorządowej Danutę Zawidzką.

Wicedyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie Panią Halinę Zapalską.

Prezesa Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Panią Ewę Pirzgalską.

Skarbnika Gminy Panią Alinę Kruk.

Pana Michała Bąka kierownika referatu ds. Inwestycji, Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami w Więcborku.

Sołtysów okolicznych wsi.

Panią Ilonę Liszkę lokalną artystkę malarkę.

Dyrekcję szkoły Panią Beatę Kiestrzyn i Panią wicedyrektor Dorotę Tłok.

Przewodniczącą Rady Rodziców: Panią Annę Idzikowską oraz szanowne grono nauczycielskie, pracowników administracji i obsługi, rodziców i uczniów.

Po poświęceniu boiska przez Księdza Proboszcza Andrzeja Jasińskiego i  oficjalnym przecięciu wstęgi przez Panią Dyrektor, zaproszonych gości, przewodniczącą Rady Rodziców i przedstawiciela uczniów, nastąpiło ślubowanie uczniów i reprezentanta nauczycieli wychowania fizycznego. Odśpiewano hymn Krajny. Na tym zakończyliśmy część oficjalną.