Finał konkursu o Wielkich Polakach

Jedyna kobieta wśród "Cichociemnych", żołnierz AK, uczestniczka Powstania Warszawskiego, kurierka - niedoceniana perła związana z naszym regionem, była postacią, którą w tym roku poznawali konkursowicze. Z naszej szkoły do etapu rejonowego zakwalifikowało się troje uczniów z kl. 7B: Łukasz Helt, Radosław Kabat, Julia Szefler.

Do etapu wojewódzkiego dostał się Radosław Kabat. W auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, wraz z 79 uczniami z województwa kujawsko-pomorskiego, rywalizował o tytuł laureata konkursu. Niebawem dowiemy się, czy zdobył 80% punktów.

Pani Elżbieta Zawacka urodziła się i zmarła w Toruniu, dlatego po konkursie pojechaliśmy na Starówkę, by podejść do jej "ławeczki" przy ul. Podmurnej.