Mapy mentalne na lekcjach informatyki

Prace powstały w programie Visio na platformie Teams. Uczniowie oprócz wiedzy informatycznej musieli wykazać się umiejętnością wyszukiwania informacji o znanych postaciach, opowiadali o znanej postaci korzystając ze stworzonej przez siebie skrótowej mapy mentalnej. Zadanie informatyczne miało na celu pokazać uczniom metodę uczenia się z wykorzystaniem mapy mentalnej, zintegrować wiedzę z różnych przedmiotów, zapoznać z nowym programem do tworzenia grafiki przestrzennej. Mapa mentalna czyli mapa myśli, to narzędzie do tworzenia notatek w formie przestrzenniej i graficznej. Ułatwia organizację informacji, nadawanie im struktury, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybciej je przeanalizować i zapamiętać. Zadanie na lekcji online wykonano pod kierunkiem informatyka Beaty Kiestrzyn.