Konkurs fotograficzny "Przyroda Ziemi Krajeńskiej"

1. Organizatorem Konkursu Fotograficznego „Przyroda Ziemi Krajeńskiej” zwanego dalej „Konkursem” jest Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie, zwana dalej „Organizatorem”.
  2. Cele konkursu:
  • promowanie walorów przyrodniczych Ziemi Krajeńskiej, zwłaszcza w jego chronionej, rzadko lub dziko występującej formie,
  • rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania przyrodą własnego regionu,
  • rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz prezentacja twórczości uczniów w dziedzinie fotografii,
  • zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas natury oraz jej ochrony.
  1. Przedmiotem Konkursu są fotografie wykonane na terenie Ziemi Krajeńskiej, przedstawiające przede wszystkim ujęć przyrody chronionej, rzadkiej i dziko występujących roślin, zwierząt i grzybów oraz różnorodności biologicznej; siedlisk zagrożonych wyginięciem oraz siedlisk i ostoi rzadkich lub chronionych gatunków roślin, zwierząt i grzybów, wszelkiej zieleni w miastach i wsiach oraz zadrzewień, a także środowiska wodne i krajobrazy pięknej Krajeńskiej Ziemi.
  2. Tematem Konkursu jest prezentacja i promowanie walorów polskiej przyrody regionalnej, flory, fauny, grzybów oraz krajobrazów na mapie Polski z szczególnym uwzględnieniem gatunków chronionych, zagrożonych wyginięciem i rzadkich, dokładniej wyszczególnionych w punkcie 3.
  3. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie internetowej i facebookowej Organizatora .
  4. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów naszej szkoły – Szkoły Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie.
  5. Zgłoszenie prac następuje poprzez przesłanie zdjęcia na maila p. Małgorzaty Dziameckiej lub p. Justyny Biel-Mikułan. Uczestnicy zgłaszają tylko i wyłącznie jedno swoje zdjęcie, przedstawiające piękno przyrody Ziemi Krajeńskiej, w szczególności zachęcamy do ujęć przyrody chronionej, rzadkiej i dziko występujących roślin, zwierząt i grzybów oraz różnorodności biologicznej; siedlisk zagrożonych wyginięciem oraz siedlisk i ostoi rzadkich lub chronionych gatunków roślin, zwierząt i grzybów, wszelkiej zieleni w miastach i wsiach oraz zadrzewień, a także środowiska wodne i krajobrazy pięknej Krajeńskiej Ziemi.
  6. Oprócz zgłoszenia ucznia w konkursie, rodzic lub opiekun prawny dziecka winien podpisać zgody na udział w konkursie oraz na publikację pracy konkursowej dziecka. Zgłoszenie następuje poprzez kontakt z nauczycielem poprzez e-dziennik, a następnie opiekun dziecka wysyła na wskazany adres mailowy zdjęcie. Każdy uczeń może przedstawić na konkurs tylko jedno zdjęcie.

Konkursowe fotografie muszą spełniać następujące wymagania:

• fotografie muszą zostać wykonane na terenie Ziemi Krajeńskiej
  • minimalna rozdzielczość obrazu: 800x600px (600x800px)
  • maksymalna rozdzielczość obrazu: 1024x768px (768x1024px)
  • maksymalna wielkość pliku: 1MB (.jpg)

Nadsyłanie zdjęć: do 28 maja 2021

Obrady jury: 31 maja 2021

Rozstrzygnięcie konkursu: 1 czerwca 2021

Zasady zgłaszania zdjęć

By zgłosić swoje prace do konkursu należy zgłosić się poprzez szkolny e-dziennik:

• do pani Małgorzaty Dziameckiej – klasy I – III
  • do pani Justyny Biel-Mikułan – klasy IV-VIII