Szkolny konkurs świąteczny "Dekoracja stołu wielkanocnego"

1. ORGANIZATOR:

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie.

Osoba odpowiedzialna: L. Grabiec.

1. TEMAT KONKURSU: „Dekoracja stołu wielkanocnego"
  2. CELE KONKURSU:
  • Kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanej z Wielkanocą.
  • Rozwijanie twórczej wyobraźni uczniów szkoły podstawowej
  • Upowszechnianie wzorów estetycznego i dekoracyjnego nakrywania stołów.
  • Doskonalenie przez uczniów umiejętności dekoratorskich poprzez prezentację stołu.
  • Zachęcanie do poszukiwania i stosowania zasad savoir-vivre'u.

1. ZASADY UCZESTNICTWA:

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV- VIII SP .
Uczestnik konkursu ma za zadanie dokonać fotograficznej prezentacji samodzielnie przygotowanej dekoracji wielkanocnego stołu uwzględniającej:

- obrus,

- zastawę stołową ( bez potraw) oraz sztućce

- symbole świąteczne związane z Wielkanocą

- elementy dekoracyjne, np. stroiki, pisanki, itp.

- inne produkty i prace rękodzielnicze nawiązujące do tradycji Świąt Wielkiej Nocy, według pomysłu i uznania uczestników konkursu.

Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną dekorację wielkanocnego stołu poprzez wysłanie zdjęć (max 3) w wersji elektronicznej ukazujących wykonaną przez siebie dekorację stołu. Zdjęcia powinny być wyraźne, przynajmniej jedno zdjęcie winno obrazować całą kompozycję stołu.

5 . CZAS TRWANIA KONKURSU

Konkurs zostaje ogłoszony w dniu 22 marca 2021 r.

• Zgłoszenia należy przesyłać 6 kwietnia 2021 roku u na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem: Konkurs „Dekoracja Wielkanocnego Stołu”.
  • Prace konkursowe niespełniające wymagań, o których mowa w Regulaminie konkursu lub nadesłane po upływie terminu, nie będą podlegały ocenie jury.

6. OCENA ORAZ NAGRODY

Najlepsze zdjęcia przedstawiające dekorację stołu wielkanocnego zostaną wybrane i ocenione przez Komisję Konkursową w składzie: dyrektor Beata Kiestrzyn, przewodnicząca RR , n-l plastyki L. Grabiec.

Oceniane będą następujące elementy:

-  prawidłowy dobór zastawy stołowej,

- ułożenie zastawy zgodnie z przyjętymi zasadami,

- zgodność z tematyką i wytycznymi konkursu,

- wykorzystanie symboli świątecznych,

- kompozycja kolorystyczna

- pomysłowość i oryginalność przy zastosowaniu elementów dekoracyjnych na stole,

- elegancja i estetyka stołu.

Komisja Konkursowa przyzna nagrody trzem autorom najlepszych „Dekoracji Wielkanocnego Stołu”.